درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :وبلاگ
تاریخ:سه شنبه 11 اردیبهشت 1397-04:02 ق.ظ

جایگاه ایران بین ۱۰ قدرت برتر نظامی آسیا


باشگاه خبرنگاران جوان: پایگاه اینترنتی آمریکایی «بیزنس اینسایدر» در گزارشی اذعان کرد جمهوری اسلامی ایران یکی از ده قدرت برتر نظامی قاره به شمار می‌رود.

در گزارش بیزنس اینسایدر با اشاره به توسعه تجارت تسلیحاتی در سطح جهان، آمده است: مبادلات تسلیحاتی در بین سال‌های 2013 و 2017 نسبت به سال‌های 2008 تا 2012 حدود 10 درصد افزایش داشت. کشورهای آسیایی نیز از بازیگران اصلی در این عرصه بوده اند. در سال های 2013 تا 2017، سه کشور از 10 صادرکننده بزرگ تسلیحاتی جهان در قاره آسیا قرار داشتند. در همین مدت، از 10 واردکننده عمده تسلیحاتی جهان، 8 کشور در قاره آسیا قرار داشته اند.

در ادامه گزارش آمده است پایگاه اینترنتی «گلوبال فایر پاور» با مقایسه 133 کشور جهان و پس از بررسی 50 شاخص، 25 قدرت نظامی برتر جهان را معرفی کرده است. از میان 25 قدرت برتر نظامی جهان، 13 کشور در قاره آسیا قرار دارند.

برای رتبه‌بندی این 113 کشور، شاخص هایی از قبیل تسلیحاتی که آنها در اختیار دارند، نیروهای نظامی آنها، موقعیت جغرافیایی، ظرفیت تدارکات، منابع طبیعی در دسترس و شرایط صنایع نظامی بومی این کشورها در نظر گرفته شده است.

در فهرست 10 قدرت نظامی برتر آسیا، روسیه جایگاه نخست را از آن خود کرده است. چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه به ترتیب جایگاه‌های دوم تا ششم را از آن خود کرده‌ اند. ایران در این فهرست در جایگاه هفتم برترین قدرت نظامی آسیا قرار دارد. اندونزی، رژیم اشغالگر قدس و پاکستان نیز به ترتیب در جایگاه‌های هشتم تا دهم قرار دارند. عربستان سعودی و در واقع هیچ یک از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس (با وجود انعقاد قراردادهای تسلیحاتی صدها میلیارد دلاری با آمریکا و دیگر کشورهای غربی) در این فهرست جایی ندارند. همچنین، ایران در این فهرست جایگاه بالاتری را نسبت به رژیم صهیونیستی از آن خود کرده است.

در گزارش گلوبال فایر پاور، جمعیت جمهوری اسلامی ایران 82 میلیون و 21 هزار و 564 نفر اعلام شده است. شمار کل نیروهای مسلح ایران نهصد و سی و چهار هزار نفر، تعداد هواپیماهای ترابری نظامی کشورمان پانصد و پنج فروند، تعداد جنگنده ها یکصد و پنجاه فروند، شمار تانک های رزمی هزار و 650 دستگاه و تجهیزات دریایی کشورمان سیصد و نود و هشت فروند اعلام شده است. این گزارش بودجه دفاعی کشورمان را نیز شش میلیارد و 300 میلیون دلار اعلام کرده است. در این رتبه بندی، شاخص قدرت (برای سنجش توانمندی نظامی ) جمهوری اسلامی ایران هم 0.3131 اعلام شده است.

10 قدرت برتر نظامی آسیا و رتبه‌های جهانی آنها به ترتیب زیر است:

10- پاکستان: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه هفدهم را از آن خود کرده است.
9- رژیم صهیونیستی که در فهرست جهانی، در جایگاه شانزدهم قرار دارد.
8- اندونزی: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه پانزدهم را از آن خود کرده است.
7- جمهوری اسلامی ایران که در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه سیزدهم را از آن خود کرده است.
6- ترکیه: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه نهم را از آن خود کرده است.
5- ژاپن: در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه هشتم را از آن خود کرده است.
4- کره جنوبی: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه هفتم را از آن خود کرده است.
3- هند: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه چهارم را از آن خود کرده است.
2- چین: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه سوم را از آن خود کرده است.
1- روسیه: این کشور در فهرست برترین قدرت‌های نظامی جهان رتبه دوم را از آن خود کرده است.لینک منبع

مطلب جایگاه ایران بین ۱۰ قدرت برتر نظامی آسیا در سایت مفیدستان.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :وبلاگ
تاریخ:سه شنبه 4 اردیبهشت 1397-10:02 ب.ظ

فواید پزشکی روزه از نظر بزرگترین پزشکان دنیا


فواید پزشکی روزه را بسیاری از پزشکان دنیا قبول دارند و اذعان داشته اند که فواید پزشکی روزه بسیار زیاد است. فواید پزشکی روزه بسیار زیاد است.

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر ژان فرموزان

دکتر ژان فرموزان درباره فواید روزه داری چنین می گوید:


«در آغاز روزه داری، زبان باردار است، عرق بدن زیاد می شود، دهان بو می گیرد، گاه آب بینی راه می افتد و همه این ها علامت شستشوی کامل بدن است. پس از سه الی چهار روز، بو برطرف می شود، اسیداوریک ادرار کاسته می شود و شخص احساس سبکی و خوشی خارق العاده ای می کند و در این حال اعضا هم استراحتی دارند».

فواید پزشکی روزه . فواید روزه در اسلام . فواید روزه از نظر قرآن . فواید معنوی روزه

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر کارلو

دکتر کارلو آمریکایی در مورد فواید روزه می گوید: «روزه، درمانی دراز مدت برای موارد زیر تجویز می شود: فشار خون زیاد، تَصَلُّب شرائین که تازه آغاز شده، گرفتگی مجاری خون و لنف، آسم قلب، آنژین قلبی، سرطان خون، امراض عصبی، اختلالات دستگاه متابولیسم (چاقی، نِقرِس، ورم مفاصل، رماتیسم(، امراض کبد، ورم کیسه صفرا، امراض معده و روده، یبوست مزمن، ورم لوزه مزمن، زکامهای حلق و بینی، زکامهای نای و نایژه، ناراحتی های کلیه و مثانه، امراض زنان (تورم لگن خاصره، اختلالان قائدگی، نازایی، یائسگی(، اگزما، دمل، کورک و کهیر، امراض چشمی مثل آب سبز، سردرد مزمن، افسردگی، ضعف جنسی، هیجان شدید، وسواس، نوالژی، مخصوصاً میگرن، صعب العلاج، سرطان قبل از آشکار شدن.

او می گوید: «روزه ای که اسلام واجب کرده، بزرگترین ضامن سلامتی بدن است».

فواید پزشکی روزه . فواید روزه در اسلام . فواید روزه از نظر قرآن . فواید معنوی روزه

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر کارل

دکتر کارل (فیزیولوژیست بزرگ فرانسوی) می گوید: «لزوم روزه داری در تمام ادیان تأکید شده است. در روزه ابتدا گرسنگی و گاهی نوعی تحریک عصبی و بعد ضعف احساس می شود، ولی در عین حال کیفیات پوشیده ای که اهمیت زیادی دارند، به فعالیت می افتند و بالاخره تمام اعضا مواد خاص خود را برای نگهداری و تعادل محیط داخلی و قلب قربانی می کنند».

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر بندیکت

دکتر بندیکت :«در این مدت (ایام روزه) در ترکیب خون، هیچ گونه اخلاطی به هم نرسیده و آن نوری که در بعضی از روزه داران دیده می شود، یک حالت جوانی و نشاطی است که برای روزه داران رخ می دهد».

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر کلنل درورشا

کلنل درورشا (روانشناس( معتقد است که «روزه موجب حالت جذبه روحی می شود».

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر تومانیاس

دکتر تومانیاس: «فایده بزرگ کم خوردن و پرهیز نمودن از غذاها در یک مدت کوتاه، آن است که چون معده در طول مدت یازده ماه مرتب پر از غذا بوده و در مدت یک ماه روزه داری، مواد غذایی خود را دفع می کند و همین طور کبد، که برای حل و هضم غذا مجبور است دائماً صفرای خود را مصرف کند. در مدت سی روز ترشحات صفراوی را صرف حل کردن باقیمانده غذای جمع آوری شده خواهد کرد. دستگاه هاضمه در نتیجه کم خوردن غذا اندکی فراغت حاصل نموده و رفع خستگی می نماید. روزه یعنی کم خوردن و کم آشامیدن در مدت معینی از سال و این بهترین راه معالجه و حفظ تندرستی است که طب قدیم و جدید را از این حیث متوجه خود ساخته، مخصوصاً امراضی را که به آلات هاضمه به خصوص کلیه و کبد عارض می شود و توسط دارو نمی توان آنها را علاج کرد، روزه به خوبی معالجه می نماید. چنانچه بهترین داروها برای برطرف کردن سوء هاضمه روزه گرفتن است، مرض مخصوص کبد نیز که موجب یرقان می گردد، بهترین طریقه معالجه اش همانا روزه گرفتن است، چه آنکه ایجاد این مرض اغلب اوقات به واسطه خستگی کبد است، که در مواقع زیادی عمل و فعالیت نمی تواند صفرا را از خون بگیرد.

فواید پزشکی روزه . فواید روزه در اسلام . فواید روزه از نظر قرآن . فواید معنوی روزه

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر شهید دکتر پاک نژاد

شهید دکتر پاک نژاد می گوید: «در ظرف مدت یک ماه روزه داری، آدمی دارنده یک بدن تازه تعمیر شده و آزاد گردیده و از قید و بند سموم رها شده است»

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر کلوخ

دکتر کلوخ (پزشک مشهور آمریکایی( بر این باور است که: «سرطان از تماس زیاد میکروب های عفونی و سم های آنها با بدن پدید می آید، سرطان ابتدا دمل کوچکی است که در روده یا معده می روید، این دمل ها را می توانیم به آسانی با یکی دو هفته روزه، معالجه کنیم. معالجه کم خونی معمولی، سیلیس، مالاریا، کثافت و چرک ریه، دمل ها ی بسیار بد که بوسیله ترک غذا، ترک خورامهای گوشت دار ممکن می شود»

فواید پزشکی روزه . فواید روزه در اسلام . فواید روزه از نظر قرآن . فواید معنوی روزه

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر سوفورین

دکتر آلکسی سوفورین (پزشک روسی(: «تنها طریق برای قطع ریشه سرطان روزه است و بس. درمان از طریق روزه فائده ویژه ای در بیماری های کم خونی، ضعف روده ها، التهاب بسیط و مزمن، دمل های خارجی و داخلی، سل، نِقرس، بیماری های چشم، مرض قند، بیماری های جلدی، بیماری های کلیه، کبد، و اسکلیرور، روماتیسم، استسقا، نوراستنی، عرق النساء، خراز (ریختگی پوست) و بیماری های دیگر دارد»

فواید پزشکی روزه از نظر دکتر اتوبو خنگر

دکتر اتوبو خنگر در کنگره پزشکی بغداد :«شخص روزه دار با سوزاندن رسوبات بیمارگونه و چربی های زائد بدن، کوره متابولیسم خود را می افروزد. در مدت پنجاه سال که از تأسیس کلینک اتوبوخنگر می گذرد، بیش از پنجاه هزار بیمار در این کلینیک، توسط روزه درمان شده اند. دانستن فلسفه احکام، سبب معرفت و شناخت بیشتر نسبت به دین می گردد و همین شناخت، باعث تقویت اعتقاد و ایمان انسان خواهد شد. بر همین اساس حضرت علی (ع) فرمودند: با اخلاص (عمل را فقط برای خشنودی خداوند انجام دادن) کارهای انسان نزد خداوند قبول می شود».

فواید پزشکی روزه . فواید روزه در اسلام . فواید روزه از نظر قرآن . فواید معنوی روزه

مهمترین فواید پزشکی روزه داری

  • روزه بدن را سم زدایی می کند.
  • روزه حساسیت انسولین بدن را زیاد می کند.
  • روزه به سیستم گوارش استراحت می‌دهد .
  • روزه گرفتن سیستم ایمنی بدن را بالا می برد.
  • روزه گرفتن میزان فشار خون بالا را تنظیم می‌کند.
  • روزه کمک می‌کند که معتادان به اعتیاد غلبه کنند.
  • روزه کمک می‌کند تا راحتتر وزن کم کنید.
  • روزه التهاب و برخی آلرژیها را از بین می‌برد.
  • روزه گرفتن کمک می کند که رژیم غذایی سالم داشته باشید.
  • روزه پوست را تمیز و چشم‌ها را روشن می‌کند.لینک منبع

مطلب فواید پزشکی روزه از نظر بزرگترین پزشکان دنیا در سایت مفیدستان.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic